Therasuit
Individualan terapijski program neurofunkcionalnog jačanja osmišljan je za postizanje ciljeva u što kraćem vremenskom roku. Intenzivni program sastoji se od 3 sata vježbanja pet puta tjedno tijekom tri tjedna za djecu s cerebralnom paralizom i neuro-mišićno koštanim poremećajima. Potjeće iz SAD-a, a patent je zaštićen i certificiran. Therasuit metoda provodi se u intenzivnom programu pomoću mekanog dinamičkog ortotičkog odijela. Odijelo je pričvršćeno s gumenim uzicama/konektorima koji stimuliraju ciljane mičićne skupine. Sustav elastičnih gumenih konektora poravnava tijelo djeteta što bliže normalnom obrascu. To omogućava djetetu da nauči ispravne obrasce pokreta. Vestibularni sustav kroz položaj tijela bilježi prostor i analizira mišićni tonus potreban za izvođenje pokreta. Dijete s neurološkim poremećajem pokazuje disbalans između aktivnosti mišićnih skupina i zbog toga se javljaju kompenzacije u mišićnom tonusu. Therasuit omogućava aktivaciju mišića koji inaće ne bi bili aktivni i time omogućava bolju tjelesnu shemu, tj. aktivnost.
Giger MD
Terapijska metoda GIGER MD uspješno se koristi u medicinskim i fizioterapijskim ordinacijama. Istraživanja dokazuju izvanrednu učinkovitost kod neuroloških bolesti i ozljeda kao npr. cerebralna paraliza, spina bifida, ozljede mozga, moždani udar, multipla skleroza… Nakon terapije značajna su poboljšanja u motoričkim finkcijama (npr.hodanja ili hvatanja), jačanje mišića i ravnoteže, smanjenje neusklađenosti, spastičnosti i tremora i poboljšanje kardiovaskularnih i respiratornih funkcija. Povezuje lijevu i desnu stranu mozga i stvara nove neuronske veze.
Bobath
NDT Bobath koncept je jedan od najraširenijih koncepata koji se primjenjuje u cijelom svijetu kod osoba s motoričkim i neurološkim odstupanjima. Interaktivni pristup koji je usredotočen na kontinuiranu procjenu s posebnom pažnjom na zadane ciljeve. Najčešće se provodi kod djece s oštećenjima središnjeg živčanog sustava i kod neurorizične djece.
Baby Handling
Baby Handling je ispravno postupanje s djetetom u svim aktivnostima, podizanje, spuštanje, previjanje, hranjenje, nošenje i u igri. Ispravno postupanje je od velike važnosti za poticanje motoričkog ali i cjelokupnog razvoja djeteta. Zbog sposobnosti mozga da pamti položaje bitno je u svakodnevnim aktivnostima ih ponavljati kako bi ih dijete bilo spremno usvojiti. Edukacija roditelja ima ključnu ulogu kako bi se kod beba s neurorizikom od prvih dana poticali ispravni obrasci kretnje. Osim kod neurorizične djece bitno je da i roditelji zdrave djece znaju pravilno postupati s bebom. Osnovno pravilo kod postupaka pravilnog rukovanja s bebom je usmjeravanje pažnje na položaj djetetovih ruku i rotaciju trupa koja je ključna za aktivnost, pokretljivost tijela i stabilnost trupa.
Slobodno nas kontaktirajte
Nazovite nas i dogovorite termin. Odgovorimo u najkraćem mogućem roku.
Greška: Kontakt obrazac nije pronađen.